2020-04-10 - Życzenia Wielkanocne


2020-03-18 - Kontakt z Fundacją

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją w najbliższym czasie kontakt telefoniczny z Fundacją może być utrudniony. Można skontaktować się z nami wysyłając wiadomość e-mail na sekretariat@elementarz.edu.pl. Na bieżąco pomagamy i odpowiadamy na wszystkie pytania.


2020-03-13 - Zamów podręczniki już teraz!

 

Aby zapoznać się z naszą ofertą i zakupić podręczniki zapraszamy do odwiedzenia naszych stron:

 

 

 

 

                                                                                                                             www.podrecznikizklasa.pl  lub www.elementarz.org


2020-03-13 - Dziękujemy!

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele,

 

bardzo dziękujemy za sprawne wdrożenie zaleceń władz państwowych w związku z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wierzymy, że Państwa zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności pozwolą naszym placówkom bezpiecznie przetrwać ten trudny czas.

Prosimy o zastosowanie się do naszych zarządzeń i maksymalne ograniczenie kontaktów. W czasie od 16 do 25 marca nasze placówki pozostają zamknięte. Bardzo prosimy dyrektorów o angażowanie pracowników do prac na terenie placówek, tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Zwracamy się z prośbą do nauczycieli, by pozostawali w kontakcie z uczniami i rodzicami. Prosimy, wymieniajcie się pomysłami na zdalną edukację. Dzielcie się materiałami edukacyjnymi, linkami do wartościowych stron www, z których mogą skorzystać uczennice i uczniowie. Wiemy, że możemy na Was liczyć.

Ostatnie wydarzenia - przerażające i nieprzewidywalne  - są dla nas niezwykłym egzaminem. Egzaminem z wielu dziedzin -  egzaminem z człowieczeństwa. Żeby go zdać musimy być RAZEM i to RAZEM gwarantujemy.

 

Rada Fundacji

Maria Lorek
Andrzej Jabłoński
Dariusz Lorek

2020-03-11 - Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W odpowiedzi na decyzję Premiera RP Fundacja 'Elementarz' zawiesza zajęcia opiekuńcze i dydaktyczne we wszystkich prowadzonych placówkach w celu przeprowadzenia kwarantanny.

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

 

Informacja MEN dotycząca zawieszenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych -> https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach


2020-03-05 - Profilaktyka zdrowotna dotycząca przeciwdziałania koronawirusowi

W związku z pojawiającymi się pierwszymi przypadkami zachorowań na koronawirusa w Polsce Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przekazał dyrektorom szkół, przedszkoli i placówek oświatowych materiały informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej z prośbą o umieszczenie w widocznym miejscu oraz dystrybucję wśród uczniów i rodziców.

Rekomendacje MEN dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych MEN zostały wdrożone we wszystkich placówkach prowadzonych przez Fundację 'Elementarz' - przeprowadzono działania informacyjne i edukacyjne wśród pracowników szkół, uczniów i rodziców; zakupiono dodatkowe środki higieniczne i dezynfekujące.

 

Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:


2020-02-28 - Trwają zapisy na II turnus obozu artystycznego Indiańskie Lato

 

UWAGA!!! Z przykrością informujemy, że z powodu pandemii COVID-19 obóz Indiańskie Lato w Złatnej został odwołany!

 

 

Jak co roku organizujemy uwielbiany przez dzieci Elementarzowy Obóz Artystyczny INDIAŃSKIE LATO w Złatnej (Beskid Żywiecki).

Tym razem postanowiliśmy zorganizować również II turnus! Obóz pełen przygód 18 - 24 lipca 2020 r.

 

W programie mnóstwo atrakcji, m.in.:
➡️ spotkanie z Indianinem,
➡️ warsztaty rękodzielnicze,
➡️ podążanie tropem bladych twarzy,
➡️ strzelanie z łuku,
➡️ i wiele wiele innych.


Zapraszamy do kontaktu ☎️ 600 858 127

 

                                             


2020-01-21 - Przekaż nam swój 1% podatku

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Czy wiecie już, na którą z organizacji pożytku publicznego przekazać 1% swojego podatku?

 

Fundacja „Elementarz” działa jako Organizacja Pożytku Publicznego od 2011 r. Wpisując w deklaracji podatkowej nasz numer KRS 0000163157 możesz przekazać nam swój 1% podatku. Otrzymane środki przeznaczamy na doposażanie małych wiejskich szkół i przedszkoli w zabawki i pomoce dydaktyczne. 

 

W 2019 roku dzięki naszym darczyńcom otrzymaliśmy z 1% rekordową kwotę 12.484,00 zł.

Serdecznie dziękujemy!

 

 

Nasza Fundacja od 28 lat nieprzerwanie realizuje program ratowania małych szkół i przedszkoli leżących na ubogich terenach wiejskich. Szkoły i przedszkola z powodów ekonomicznych i demograficznych są likwidowane, a dzieci zostają pozbawione możliwości nauki w miejscu zamieszkania. Fundacja od początku swojej działalności uratowała kilkadziesiąt małych szkół oraz stworzyła ponad 100 ośrodków przedszkolnych, tworząc dzieciom na nowo warunki do nauki, gwarantując możliwości rozwoju, zapewniając im dostęp do równych szans edukacyjnych w bliskim dla nich środowisku.

 

Skorzystaj z darmowego programu PIT i przekaż 1% swojego podatku na cele statutowe Fundacji.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 

    

 


2020-01-15 - Sztab WOŚP Elementarz z nowym rekordem!

 

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku w naszym sztabie kwestowało aż 155 wolontariuszy. 

Celem tegorocznej zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej!
 

 

 


2019-12-20 - Życzenia świąteczne

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 

życzymy wielu radosnych przeżyć oraz wzajemnej życzliwości. 

Niech każda chwila Świąt żyje własnym pięknem, 

a Nowy Rok obdarowuje pomyślnością i szczęściem.

 

Fundacja 'Elementarz'