2019-12-20 - Życzenia świąteczne

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 

życzymy wielu radosnych przeżyć oraz wzajemnej życzliwości. 

Niech każda chwila Świąt żyje własnym pięknem, 

a Nowy Rok obdarowuje pomyślnością i szczęściem.

 

Fundacja 'Elementarz'

 

 


2019-12-19 - Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy Oracle Polska z Warszawy za prezenty świąteczne przekazane uczniom i przedszkolakom z Łutowca, Moczydła, Tomiszowic i Jankowic. Dzięki dobrym sercom darczyńców nasze dzieci będą miały wymarzone święta :)

 


2019-12-09 - Zaproszenie na koncert adwentowy

Fundacja 'Elementarz' oraz Prywatna Muzyczna Szkoła Podstawowa 'Elementarz'‎ serdecznie zapraszają na wyjatkowy Koncert Adwentowy, przygotowany przez uczniów i nauczycieli dla rodziców i partnerów Szkoły 'Elementarz' w Katowicach. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się m.in. jak wyglądają święta w innych zakątkach świata, tradycje świąteczne różnych krajów oraz usłyszeć muzykę stworzoną w poszczególnych regionach.

Koncert odbędzie się 19 grudnia o godz. 17.00 na sali gimnastycznej w budynku przy ul. Studenckiej 20.

 

Do zobaczenia!

 

 


2019-10-30 - Zostań wolontariuszem WOŚP!

Rozpoczynamy rejestrację wolontariuszy na 28. Finał WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

Zarejestruj się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl a następnie utwórz konto/zaloguj się i wprowadź swoje dane.

Kiedy otrzymamy Twoje zgłoszenie, powiadomimy Cię o tym.

To wszystko!

 

Nabór wolontariuszy trwa do 29 listopada br. lub do wyczerpania miejsc!

 

         

 

 

 

         POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE!

        Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych

                  i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

 

 

Kontakt: wosp@elementarz.edu.pl

REGULAMIN WOLONTARIUSZA


2019-10-14 - Zawiadomienie

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci

 

 

śp. Eugeniusza Sikorskiego

 

 

wychowawcy, nauczyciela języka polskiego, kierownika Teatru 12 a, wieloletniego przyjaciela naszej Fundacji.

 

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się 16 października o godz. 9.30 w kościele pw. św. Jadwigi w Katowicach-Szopienicach.

 

 

 

 

2019-10-14 - Dzień Edukacji Narodowej

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkół
składamy serdeczne życzenia realizacji planów zawodowych,
zadowolenia z wykonywanej pracy,
optymizmu, uśmiechu każdego dnia
i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

 


2019-09-02 - Zapraszamy na Jurajski Piknik Paleontologiczny w Łutowcu

 

 


2019-07-04 - Podręczniki do klasy 3 dopuszczone do użytku szkolnego - już wkrótce w sprzedaży!

Miło nam poinformować, że podręczniki 'My i nasza szkoła' do kl. 3 - autorstwa Marii Lorek, Moniki Zatorskiej i Agaty Ludwy uzyskały pozytywne opinie recenzentów i decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zostały dopuszczone do użytku szkolnego.  Zachęcamy do przeglądania podręczników na naszej stronie ➡️ elementarz.org, a już wkrótce poinformujemy o ich sprzedaży!

 

 


2019-06-28 - Zakończenie realizacji projektu 'Edukacja bez granic'

Dobiegł końca nasz siedmiomiesięczny projekt, podczas którego uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Nakle wspólnie z uczniami Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. I. J. Paderewskiego
w Żytomierzu realizowali działania edukacyjne upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości. Największym i najbardziej wyczekiwanym elementem projektu był majowy przyjazd dzieci ze szkoły polonijnej z Ukrainy do Polski. Uczniowie obu szkół zapoznali się ze sobą, wspólnie uczestniczyli w wycieczkach na terenie Jury i warsztatach edukacyjnych. Realizacja projektu „Edukacja bez granic” była dla nas wspaniałym doświadczeniem, a dla dzieci owocną lekcją języka polskiego, historii ale też budowania poczucia własnej wartości i szans rozwoju.

 

  

 

Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany był w ramach konkursu: Rodzina polonijna – współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce.


2019-06-24 - Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W nocy z 18 na 19 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Fundacji 'Elementarz' i Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. 'Elementarz' w Katowicach wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Podczas imprezy wręczono uczniom świadectwa i nagrody, a ósmoklasiści zatańczyli poloneza. Nie obyło się także bez podziękowań i wzruszających przemówień. Całość dopełniła wspaniała część artystyczna w wykonaniu dzieci. Rodzicom i dziadkom dziękujemy za tak liczne przybycie. Udanych i bezpiecznych wakacji!

 

Fot. Mirosława Łukaszek