2023-06-20 - Konferencja podsumowujaca realizację projektu Szkoła Ćwiczeń z Elementarzem

W poniedziałek 19 czerwca odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu 'Szkoła Ćwiczeń z Elementarzem'. Program wydarzenia obejmował prezentacje, prelekcje i występy uczniów Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. 'Elementarz'. Wśród prelegentów znaleźli się się m.in. prof. nadzw. dr hab. Eugenia Rostańska oraz dr Katarzyna Wójcik z Akademia WSB - WSB University
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, przedstawiciele Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, dyrektorzy i nauczyciele Szkoły Ćwiczeń, dyrektorzy i nauczyciele szkół wspieranych oraz zaproszeni goście.
 

2023-06-05 - Zaproszenie na konferencję podsumowującą realizację projektu 'Szkoła Ćwiczeń z Elementarzem'

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję podsumowującą realizację projektu Szkoła ĆWICZeń Z ELEMENTARZEM.
Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca 2023 r. w godzinach 16:00-19:00.

Zainteresowanych bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza zapisów:
 
 

udział w Konferencji jest bezpłatny

 

O projekcie

 


2023-06-01 - 1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy radosnych chwil w życiu,

szczęśliwego dorastania i wielu serdecznych przyjaciół ????

Niech uśmiech i zadowolenie towarzyszą Wam przy zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności,

a każdy dzień będzie dla Was nową wspaniałą przygodą ????

Życzymy Wam, aby Wasze życie było przepełnione poczuciem bezpieczeństwa i stabilizacji,

a wokół pojawiały się tylko osoby życzliwe i kochające!

 

 


2023-04-05 - Życzenia Wielkanocne

Życzymy tradycyjnych, ciepłych,

pełnych zdrowia i pogody ducha Świąt Wielkanocnych

spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Wesołego Alleluja!

 

Zarząd Fundacji 'Elementarz'

oraz pracownicy

 


2023-01-30 - Za nami 31. Finał WOŚP

Za nami przepiękny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️
Wolontariusze ❗️ Każdego roku zaskakujecie nas bardziej i bardziej❗️ Niestraszny Wam mróz i wiatr ani duża konkurencja w mieście ????
114 wolontariuszy naszego sztabu zebrało 
 
197 343,00 zł
 
 
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, szczególnie Szkolny Patrol za dwa dni bardzo ciężkiej i owocnej pracy. Dziękujemy uczniom Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. 'Elementarz' za wytrwałe zbieranie zarówno na ulicach jak i online, Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba za wsparcie działań naszego sztabu, Grupa Protektom za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy, MATO Sushi i Pizza Hut za pyszne jedzonko dla naszych zmarzniętych wolontariuszy i głodnej sztabowej załogi ???? Dziękujemy BioBazar Huta Baildon oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach za ciepłe przyjęcie naszych wolontariuszy. Dziękujemy za pomoc Niepubliczne Przedszkole 'Elementarz' w Katowicach i Żłobek 'Elementarz Przyjazny Rodzinie', kochanej Anielce, która razem ze swoimi rodzicami dzielnie reprezentowała nasz sztab w studiu WOŚP w Warszawie oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego pięknego sukcesu ❤️
Dziękujemy również za wszystkie zdjęcia i filmy, które wciąż do nas wysyłacie ???? Wasze działania pozwolily nam po raz kolejny zrealizować wszystkie cele, które ambitnie przed sobą postawiliśmy.
No i oczywiście dziękujemy Wam, drodzy Darczyńcy za waszą wyjątkową hojność ❤ Widzimy się w 2024❗️

2023-01-16 - Przekaż 1,5% podatku Fundacji Elementarz

Czy wiecie, że w 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5%? 
Zasada ta będzie miała zastosowanie do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.
W 2022 roku dzięki naszym darczyńcom otrzymaliśmy z 1% kwotę 7050,60 zł.
Środki te przeznaczyliśmy na doposażenie małych wiejskich szkół w pomoce dydaktyczne. Zakupiliśmy także zabawki dla przedszkoli i żłobków ????⚽️????
Podaruj dzieciom skrzydła, przekaż 1,5% podatku Fundacji 'Elementarz'⬇️
 

2022-12-21 - Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy spokoju, radości i rodzinnego ciepła.
Niech te święta przyniosą odpoczynek i chwile wytchnienia
od codziennych obowiązków i trosk
oraz energię i pomyślność na cały następny rok
 
Zarząd Fundacji 'Elementarz'
i pracownicy
 

2022-11-18 - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

'Jesień w wierszach ukryta' to myśl przewodnia Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się dzisiaj w Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Siamoszycach. O tytuł mistrza recytacji w miłej i wesołej atmosferze rywalizowało aż 35 uczestników z różnych placówek prowadzonych przez naszą Fundację. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepszych w dwóch kategoriach wiekowych. Były jeże, kałuże, sady pachnące jabłkami i gruszkami, całe mnóstwo kasztanów, grzybów, kosze pełne jarzębiny, ale i ulewne deszcze, spacery z parasolem, przygody z jesiennym wiatrem, nawet... jesienna wizyta u fryzjera! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, laureatom gratulujemy talentu oraz występów na wysokim poziomie. Dziękujemy gościom Szkoła Podstawowa Fundacji 'Elementarz' w Podzamczu oraz Szkoła Podstawowa nr 14 Fundacji 'Elementarz' w Zawierciu- Bzowie ????????
 
Udział uczniów Szkoły Podstawowej Fundacji 'Elementarz' z Oddziałem Przedszkolnym w Siamoszycach w tym konkursie odbył się w ramach realizacji kolejnego zadania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego 'Z kulturą mi do twarzy'- 'Z poezją w sercu i na ustach'.

2022-11-15 - Znamy kwotę przekazaną nam z 1% podatku za 2021 r.

 

Miło nam poinformować, że z wpłat przekazanych w 2022 r. z rozliczenia podatku za 2021 r. dzięki naszym darczyńcom otrzymaliśmy z 1% kwotę 7050,60 zł

 

Środki te zostaną przeznaczone na doposażenie małych wiejskich szkół w pomoce dydaktyczne. 

Dziękujemy!

 

Uwaga! W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. (ustawa z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw - Nowelizacja Nowego Ładu Podatkowego) podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nową, wyżsżą kwotę przekazać można w deklaracji PIT składanej za 2022 r. (rozliczenie w 2023 r.). 

 

 

 

 


2022-10-21 - Nauczyciele szyją dobro

W ramach inicjatywy „Nauczyciele szyją dobro”, nauczyciele ze Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Siamoszycach i inni w całej Polsce organizują się, by tworzyć Pożeraczy Smutków – Gigantów, które trafiają na ogólnopolską licytację????
Nauczyciele szyją pluszaki, by zbudować centrum psychiatrii dziecięcej. Pomysłodawczynią akcji jest Marta Florkiewicz-Borkowska – Nauczyciel Roku 2017, a patronat nad akcją objęły Fundacja TVN i Głos Nauczycielski. Współorganizatorem licytacji jest Cyfrowy dialog.
Pedagodzy naszych placówek w Siamoszycach dołączyli do tej pięknej inicjatywy. Akcja potrwa do 26 października 2022 roku. Szczególnie polecamy siamoszyckich Pożeraczy: Siamka, Klementynkę, Tuptusia oraz Dobrusię ????