2020-11-13 - Ruszył nabór wolontariuszy na 29. Finał WOŚP

Fundacja 'Elementarz' po raz 17. włączy się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

10 stycznia 2021 r. będziemy zbierali środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Aby zostać wolontariuszem, wystarczy wejść na naszą nową stronę i zarejestować się

 

https://katowice-3289.wosp.pl/

 

Nabór wolontariuszy trwa do 4 grudnia br. lub do wyczerpania miejsc.

Czekamy na Was!

 

 

 

Kontakt: Kamila Smozik

tel.: 32 252 79 38

e-mail: wosp@elementarz.edu.pl

Regulamin wolontariusza


2020-11-10 - Powrót do nauki zdalnej w szkołach

Nauczanie zdalne najpierw zostało wprowadzone w szkołach ponadpodstawowych i wyższych. Później objęto nim dzieci z klas IV-VIII.
Od poniedziałku 9 listopada w tej formie uczą się również najmłodsi - dzieci z klas I-III.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Według podawany przez rząd informacji, a także w świetle opublikowanego właśnie nowego rozporządzenia MEN, nauczanie zdalne ma potrwać do 29 listopada. Jeśli sytuacja epidemiologiczna by się poprawiła, uczniowie wróciliby do szkół już 30 listopada. W tym momencie trudno jednak mówić, czy tak się rzeczywiście stanie.

 

 

 


2020-10-14 - Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty

składamy serdeczne życzenia

satysfakcji z realizowanych zadań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Doceniając Wasze zaangażowanie w tym trudnym dla edukacji czasie życzymy także wytrwałości i pogody ducha.
Niech każdy dzień niesie ze sobą poczucie spełnienia i dostarcza mnóstwo radości!

 


2020-09-17 - Fundacja 'Elementarz' zrealizuje projekt pn. Szkoła Ćwiczeń z Elementarzem w ramach konkursu POWR.02.10.00-IP.02-00-003/19

Miło nam poinformować, że 15 września 2020 r. Instytucja Pośrednicząca MEN podpisała z Fundacją Ekologiczną Wychowanie i Sztuka ELEMENTARZ umowę o dofinansowanie projektu nr POWR.02.10.00-00-3030/20 pn. Szkoła ćwiczeń z elementarzem. Wartość umowy wynosi 1 310 487,96 zł. Umowę podpisano w ramach konkursu nr POWR.02.10.00-IP.02-00-003/19 Wsparcie tworzenia sieci szkół ćwiczeń – II edycja (Szkoły ćwiczeń II).

 

Szkoła ćwiczeń to miejsce, gdzie najnowsze trendy i strategie pedagogiczne wspierające proces nauczania podlegają praktycznej weryfikacji. Obecni nauczyciele doskonalą i rozwijają swój warsztat pracy, a także dzielą się swoimi pomysłami z nauczycielami z innych szkół. Natomiast przyszli nauczyciele – studenci, pod kierunkiem swojego opiekuna mogą wykorzystać w praktyce teorie, których uczą się podczas studiów.

 

https://efs.men.gov.pl/informacja-o-podpisaniu-umowy-o-dofinansowanie-z-fundacja-ekologiczna-wychowanie-i-sztuka-elementarz/


2020-09-16 - Podaruj Znicz na Kresy - edycja 2020

Jak co roku zapraszamy do włączenia się do akcji PODARUJ ZNICZ NA KRESY. Znicze zapalone zostaną na opuszczonych mogiłach naszych rodaków pochowanych na starych, kresowych nekropoliach w Borysławiu, Chmielnickim, Drohobyczu, Lwowie, a także Samborze, Stryju oraz w miejscach pamięci narodowej na terenie Lwowa i okolic.
Znicze można przynosić do Prywatnej Szkoły Podstawowej Fundacji 'Elementarz' w Katowicach, przy ul. Studenckiej 18.

 

 


2020-09-01 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj nowego szkolnego 2020/2021 życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Jak zwykle w pierwszym dniu szkoły wszystkim towarzyszą wielkie oczekiwania i nadzieje. Pragniemy, żeby wiele ambitnych planów i przedsięwzięć edukacyjnych zostało zrealizowanych w rozpoczynającym się okresie szkolnym. Nauczycielom przekazujemy serdeczne pozdrowienia wyrażając nadzieję, że wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja zawodowa będą z nimi na co dzień.

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również wszystkim rodzicom. Ich zaangażowanie w sprawy szkolne jest bezcenne i zawsze mile widziane.  Liczymy zatem na dobrą współpracę i pomoc w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Wam, drodzy uczniowie życzymy, aby nauka w nowym roku szkolnym była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijanie własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami. Szczególnie ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły lub przedszkola. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej  Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie.

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

 

 


2020-07-02 - Publikacja z okazji 30-lecia działalności firmy VELUX w Polsce

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia albumu wydanego z okazji 30-lecia działalności firmy VELUX w Polsce. Jest to publikacja prezentująca wszystkie projekty zrealizowane w Polsce od 2003 roku dzięki grantom przyznanym przez VILLUM FONDEN # VELUX FONDEN. W albumie znajduje sie również nasz projekt - Żłobek 'Elementarz Przyjazny Rodzinie' w Namysłowie, którego uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu 2020 r.

ALBUM

 

 

 


2020-06-26 - Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Kończy się rok szkolny 2019/2020, niezwykle trudny czas nauki i pracy.

Był on dla nas wielkim wyzwaniem, okresem wytężonej pracy, wykonywania swoich obowiązków często w nietypowych warunkach.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkół za swoją pracę i podejmowanie niełatwych wyzwań.

Na czas wakacji życzymy dużo słońca, radości i bezpiecznego wypoczynku w gronie najbliższych.

Do zobaczenia we wrześniu!

 

 


2020-06-17 - Zapis wideo konferencji 'Trzy, dwa, jeden... start - jak uczyć w pierwszej klasie'

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo z eKonferencji 'Trzy, dwa, jeden... start – jak uczyć w pierwszej klasie?', transmitowanej na żywo 16 czerwca 2020 r.

 

Konferencję poprowadzili:

 

Prezydent Fundacji 'Elementarz' Andrzej Jabłoński - Powitanie uczestników
Sylwia Piętak - „Doświadczam i rozumiem - innowacje matematyczne w edukacji wczesnoszkolnej”. Nauczycielka pokaże, jak na przestrzeni trzech lat kształtujemy matematyczne umiejętności, w tym pojęcia miar i wag – wzbogacone o przykłady form pracy z epodręcznikiem do matematyki.

Beata Stachańczyk - cukrowe malowanki.

Patrycja Górna - „Jak kreatywnie pracować z podręcznikiem? Metody i techniki pracy z uczniem o zróżnicowanych możliwościach edukacyjnych”. Nauczycielka zaprezentuje sposoby pracy z dziećmi – w warunkach klasowych i zdalnych. Opowie o możliwościach edukacyjnych, w klasach, gdzie mamy polskie dzieci, które przez wiele lat były poza granicami kraju.

 

 

Partnerzy


2020-06-10 - Ogłoszenie o naborze ofert na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach

 

Ogłoszenie o naborze ofert na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach,
Gmina Jelcz-Laskowice.

 

                Fundacja Ekologiczna – Wychowanie i Sztuka „Elementarz” ogłasza nabór ofert na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” im. Jana Kochanowskiego w Wójcicach.
Oferty kandydatów powinny zawierać:

  1. CV i list motywacyjny
  2. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju szkoły
  3. oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celach przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora.

 

Od osoby przystępującej do konkursu nie jest wymagane wykształcenie pedagogiczne. Kandydat na stanowisko dyrektora powinien jednak mieć ukończone studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli.

 

Oferty należy składać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@elementarz.edu.pl wpisując w tytule wiadomości  „Wójcice – dyrektor”.

Nabór ofert trwa do 01.07.2020 r.