2024-06-24 - Wakacje!

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024 życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom oświaty bezpiecznego, spokojnego i udanego wakacyjnego wypoczynku ☀️ Uczniowie❗️ Dbajcie o siebie, korzystajcie z pięknych chwil i nabierajcie sił do dalszej nauki. Po wakacjach wracajcie wypoczęci i uśmiechnięci, z jeszcze większym zapałem do nauki niż było to w tym roku szkolnym ❤

 


2024-05-22 - Zapraszamy na festyn rodzinny do naszej szkoły w Zawierciu-Bzowie

Już w najbliższą sobotę (25 maja) na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 Fundacji 'Elementarz' w Zawierciu przy ul. Harcerskiej 67 odbedzie się festyn rodzinny. Program imprezy przewiduje mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz przepyszne jedzenie. Serdecznie zapraszamy!

 


2024-04-29 - Przekaż 1,5% podatku Fundacji 'Elementarz'

Jeszcze tylko do jutra (30 kwietnia) trwa rozliczanie PIT za 2023 rok.
Jeśli nie zdążyliście się jeszcze rozliczyć lub wciąż nie zdecydowaliście komu przekazać swoje 1,5% podatku? Zachęcamy do przekazania ich na rzecz
Fundacji 'Elementarz' ????
Zebrane środki z 1,5% za rok podatkowy 2023 przeznaczymy na doposażenie małych wiejskich szkół w pomoce dydaktyczne!
KRS: 0000163157
Dziękujemy ❤
 
 

2024-03-28 - Życzenia Wielkanocne

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Niech te świąteczne dni będą pełne ciepłych spotkań, serdecznych rozmów i niezapomnianych chwil,

a wiosenna aura przyniosła czas wytchnienia, refleksji i cieszenia się małymi rzeczami.

 

Zarząd Fundacji 'Elementarz'

i pracownicy

 


2024-03-20 - Walne Zebranie Członków Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej

W minionym tygodniu przedstawiciele naszej Fundacji wzięli udział w Walnym Zebraniu Członków Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej w Mielnie-Unieściu. Stowarzyszenie KFON zrzesza niepubliczne placówki edukacyjne oraz organizacje z całej Polski działające na rzecz oświaty niepublicznej. W ramach zebrania, oprócz części sprawozdawczej za 2023 rok odbyła się konferencja, na której przedstawiono wiele inspirujacych tematów. Zaproszeni prelegenci omówili aktualne zagadnienia prawne związane z oświatą niepubliczną, aspekty aktualnych problemów społecznych jak również zachwycili uczestników tematami z zakresu rozwijających się trendów cyfrowych w nowoczesnej edukacji.

2024-03-06 - Serdecznie zapraszamy na Kolonie Letnie w Mazurach

2024-02-27 - 27 lutego obchodzimy Światowy Dzień NGO

NGO (skrót od angielskiego non-government organisation) są żywą strukturą tworzącą wielobarwny pejzaż społeczeństwa obywatelskiego: diagnozują problemy, przedstawiają rozwiązania i realizują działania, które wspierają rozwój mniejszych i większych społeczności. Obchody święta mają na celu zainspirowanie ludzi do aktywnego angażowania się w działalność organizacji pozarządowych, zachęcenie NGO do realizacji wspólnych przedsięwzięć oraz współpracy z sektorem publicznym i prywatnym. Nasza Fundacja to również NGO. Od 1992 roku działamy w sektorze edukacji, skupiając się w głównej mierze na prowadzeniu przedszkoli i szkół podstawowych ????
 
 
 
 

2024-02-21 - Akcja Tabliczka Czekolady na Kresy

W imieniu Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Górnego Śląska, uczniów, nauczycieli, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, stowarzyszenia i placówki kulturalne do udziału w Wielkanocnej zbiórce dla dzieci na Kresach. Zbieramy czekolady ???? dla przedszkolaków oraz uczniów placówek edukacyjnych z polskim językiem wykładowym i szkół sobotnich prowadzonych przez organizacje polskiej mniejszości narodowej w obwodzie lwowskim na świąteczny prezent z okazji Świąt Wielkiej Nocy ????
Zbiórkę prowadzimy w Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. 'Elementarz' w Katowicach, przy ul. Studenckiej 18 do 7 marca br.
 
Wielkanoc to święta nadziei i radości –niech uśmiech zagości na twarzy polskich dzieci w czasie okrutnej wojny.
 

2024-02-07 - Fundacja 'Elementarz' przejmie do prowadzenia szkoły podstawowe przeznaczone do likwidacji

Informacja o likwidacji szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego albo przez podmiot prywatny jest dla rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców małych miejscowości bardzo trudna do zaakceptowania. Poprzez likwidację placówek oświatowych, samorządy szukają przede wszystkim oszczędności. Decyzje te sprawiają, że rodzice zmuszeni są dowozić swoje dzieci do szkół znajdujących się w innych miejscowościach, a nauczyciele pozostają bez pracy. Choć proces likwidacji placówek oświatowych nie jest dla samorządów łatwy, od kilku lat można zauważyć tendencję spadkową jeśli chodzi o liczbę prowadzonych szkół. 

W sytuacji sprzeciwu społeczności szkolnej i lokalnej wobec niesprawiedliwego zamiaru likwidacji placówki rozwiązaniem są organizacje pozarządowe takie jak nasza Fundacja, która po przeanalizowaniu sytuacji demograficznej i finansowej placówki jest gotowa przejąć ją do prowadzenia.


Jeśli Państwa szkoła jest zagrożona zamknięciem lub likwidacją zachecamy do wepełnienia formularza i wysłania go na adres sekretariat@elementarz.edu.pl

lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 32 252 79 38. Jesteśmy gotowi do podjęcia rozmów z władzami samorządów również w Państwa imieniu.

 


2024-02-02 - Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Za nami piękny i kolorowy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❗️ Jesteśmy gotowi na podsumowanie wielkiego grania w Sztabie #3289 „Elementarz” ????
100 najwspanialszych i najwytrwalszych wolontariuszy naszego sztabu zebrało kwotę
1️⃣4️⃣5️⃣ 4️⃣6️⃣4️⃣,1️⃣6️⃣????, w tym 23 696,00 zł to kwota wpłacona do eSkarbonek. Na pewno Was zaciekawi też informacja, że w „najbogatszej” puszce było aż 10 187,52 zł ‼️ Dziękujemy Wam wszystkim, zarówno kwestującym jak i darczyńcom za ogrom emocji i serdeczności oraz że byliście z nami w tym szczególnym dniu ???? Jak co roku osobiste podziękowania kierujemy do Szkolny Patrol za dwa dni bardzo ciężkiej i owocnej pracy w supermarketach i galeriach handlowych na terenie Katowic. Dziękujemy uczniom Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. 'Elementarz' oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Elementarz” za wytrwałe kwestowanie na ulicach i online, Grupa Protektom za czuwanie nad bezpieczeństwem naszego sztabu i wolontariuszy, Pizza Hut Katowice za pyszne jedzonko dla naszych zmarzniętych wolontariuszy i głodnej sztabowej załogi ???? Dziękujemy BioBazar Huta Baildon, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach oraz Akademia Górnośląska w Katowicach za zorganizowanie wydarzeń i ugoszczenie naszych wolontariuszy. Dziękujemy za pomoc Żłobek 'Elementarz Przyjazny Rodzinie', wszystkim członkom sztabu, osobom liczącym pieniądze oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Finału???? Wykonaliście kawał dobrej roboty. Naprawdę możecie być z siebie dumni! ❤
W myśl hasła 'Płuca po pandemii' Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych ???? Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i filmy ???? Radość ze wspólnego grania wciąż wypełnia nasze serca???? Do zobaczenia w 2025 roku ????