Wszystkich nauczycieli i uczniów zapraszamy do skorzystania z darmowych interaktywnych wersji podręczników z ćwiczeniami dostępnych na bezpłatnej mobilnej platformie edukacyjnej dzwonek.pl.

Nieocenione będą do wykorzystywania w edukacji zdalnej, ale także w atrakcyjnych zadaniach domowych, czy lekcjach odwróconych.

 

Z Interaktywnych podręczników z klasą można korzystać na dowolnym sprzęcie: komputerze, tablecie i telefonie. Możliwa jest praca także wtedy, gdy nie ma stałego dostępu do sieci Internet. Umożliwia to bezpłatna aplikacja mLibro, którą można zainstalować na komputerze z systemem operacyjnym Windows lub tablecie i telefonie z systemami iOS lub Android

Wersje interaktywne zawierają wszystkie treści wersji drukowanych, a także liczne ćwiczenia interaktywne, gry, nagrania audio, piosenki, filmy i symulacje. Podręczniki automatycznie i na bieżąco wspomagają ucznia w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi oraz nagradzając za każde poprawnie rozwiązane ćwiczenie i każdą ukończoną stronę. Dziecko może powtórzyć i poprawić swoje odpowiedzi tyle razy, ile jest to konieczne i nigdy nie zostanie bez pomocy. Wyniki pracy ucznia są zapisywane na platformie Dzwonek.pl. Uczeń i rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić postępy w nauce.

W okresie zamknięcia szkół na bazie elementarza publikujemy też dla pierwszaków i ich rodziców codzienne lekcje z inspiracjami do kreatywnych zabaw/zajęć w domu w formule Szkoły domowej z elementarzem z klasą

 

 

 

Nasze propozycje dla klas 1-3. 

 

Dla najmłodszych uczniów proponujemy nasz “Interaktywny elementarz z klasą”. Pojawiła się też już pierwsza część “Interaktywnej matematyki z klasą 1”. Nad kolejnymi  podręcznikami już pracujemy. Tymczasem na chwilę obecną pierwszakom proponujemy korzystanie również z innych interaktywnych ćwiczeń udostępnionych na obecny czas za darmo: “Matematyka. To rozumiem!”

 

KLASA 1 – “Interaktywny elementarz z klasą” + matematyka

Jesień
Zima
Wiosna
Lato

 

Do naszych podręczników dostępne są także kompatybilne z nimi różne ADAPTACJE dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych opracowane przez ORE. Dla pierwszej klasy ich układ jest jednak inny niż w nowych podręcznikach, stąd do interaktywnej pracy zdalnej z uczniami o SPE polecamy  ich wcześniejsze wersje: Interaktywny elementarz dla SPE

 

KLASA 2 – “Matematyka. Nasza interaktywna szkoła”

Jesień
Zima
Wiosna
Lato

KLASA 3 – “Matematyka. Nasza interaktywna szkoła”

Jesień
Zima
Wiosna
Lato

 

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYMI PODRĘCZNIKAMI? TO PROSTE! 

 

 

1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl

2. Zaloguj się i wejdź w w wybrany podręcznik dla Twojej klasy (bezpośrednio z linków powyżej) i dodaj go do swoich zasobów.

3. Po pobraniu podręcznika możesz już każdorazowo korzystać z niego z zakładki Moje zasoby.

4. Z zakładki Kolekcje możesz też pobrać inne zasoby interaktywne różnych wydawców udostępnione za darmo do końca roku szkolnego.

5. NAUCZYCIEL w zakładce Zadania (po założeniu grupy lub klasy) może z wybranych lekcji i ćwiczeń tworzyć i przesyłać uczniom zadania, otrzymując dostęp do ich wyników pracy.

6. Do dyspozycji NAUCZYCIELA jest także wewnętrzny komunikator na platformie, umożliwiający przekazywanie informacji pomiędzy nauczycielem i uczniami.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O FUNKCJONALNOŚCIACH PODRĘCZNIKÓW I PLATFORMY TUTAJ 

oraz na filmie naszego partnera technologicznego firmy Learnetic SA (właściciela platformy Dzwonek)