Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycją podręczników i ćwiczeń dla klas I - III – w tym interaktywnych, które opracowaliśmy na bazie materiałów Ośrodka Rozwoju Edukacji. Podręczniki udostępnione są na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz na elementarz.org.

Podręczniki uwzględniają aktualną podstawę programową, uwagi nauczycieli – praktyków, przedstawicieli środowisk naukowych, recenzentów i oczywiście posiadają wpis MEN o dopuszczeniu do użytku szkolnego.

 

Propozycja, którą Państwu przedstawiamy jest jedyną zawierającą tak bogatą obudowę dydaktyczną: piosenki i materiały do kształcenia muzycznego, inspiracje plastyczne, multibooki, dodatkowe karty pracy, wskazówki metodyczne i przede wszystkim bardzo rozbudowany zasób materiałów interaktywnych. Kampania społeczna „Edukacja z klasą” wspierająca interaktywne podręczniki do nauki zdalnej uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

Na naszej stronie elementarz.org, codziennie na naszej stronie publikujemy interaktywne zajęcia dla kl. I, które nauczyciel może wykorzystać do zdalnej pracy. Nauczyciele kl. II i III mogą skorzystać z bardzo dobrze przygotowanej i cieszącej się ogromną popularnością interaktywnej matematyki.

Wydawcą podręczników jest organizacja pozarządowa „non profit”: Fundacja Ekologiczna - Wychowanie i Sztuka „Elementarz” działająca od 1991 roku.

 

 

Z poważaniem i serdecznościami dla wszystkich zaangażowanych w polską edukację
Fundacja „Elementarz”

 

 

 

Kliknij TUTAJ i dowiedz się co wyróżnia nasze podręczniki!

 

 

 

 

Z Interaktywnych podręczników z klasą można korzystać na dowolnym sprzęcie: komputerze, tablecie i telefonie. Możliwa jest praca także wtedy, gdy nie ma stałego dostępu do sieci Internet. Umożliwia to bezpłatna aplikacja mLibro, którą można zainstalować na komputerze z systemem operacyjnym Windows lub tablecie i telefonie z systemami iOS lub Android Wersje interaktywne zawierają wszystkie treści wersji drukowanych, a także liczne ćwiczenia interaktywne, gry, nagrania audio, piosenki, filmy i symulacje. Podręczniki automatycznie i na bieżąco wspomagają ucznia w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi oraz nagradzając za każde poprawnie rozwiązane ćwiczenie i każdą ukończoną stronę. Dziecko może powtórzyć i poprawić swoje odpowiedzi tyle razy, ile jest to konieczne i nigdy nie zostanie bez pomocy. Wyniki pracy ucznia są zapisywane na platformie Dzwonek.pl. Uczeń i rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić postępy w nauce.

W okresie zamknięcia szkół na bazie elementarza publikujemy też dla pierwszaków i ich rodziców codzienne lekcje z inspiracjami do kreatywnych zabaw/zajęć w domu w formule Szkoły domowej z elementarzem z klasą.

Po więcej informacji dotyczących interaktywnych podręczników zapraszamy TUTAJ.