20.11.2023 Dotyczy egzaminu ósmoklasisty 2024

 

Szanowni Rodzice,

prosimy zapoznać się ze wskazówkami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wskazującej te obszary, na które warto zwrócić uwagę po analizie ubiegłorocznego egzaminu.

Maria Lorek – dyrektor szkoły

 

Wskazówki OKE do pobrania

 

 

16.10.2023 Konkurs InstaLogic - szansa dla uczniów na wejście do świata programowania

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogic - tutaj szczegółowe informacje: https://instalogik.pl/. Odbywa się w całości on-line. Jest to świetna okazja do pierwszego spotkania z programowaniem w przyjemny sposób. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

 

Konkurs składa się z 3 etapów.

Etap pierwszy trwa do 30.10 do godziny 20:00 i polega na rozwiązaniu zadań matematyczno-logicznych na platformie.

Do etapu drugiego dostają się osoby w najwyższym wynikiem na skalę ogólnopolską i osoby z najwyższym wynikiem w danej szkole, jeśli wystartowało z niej w konkursie minimum 5 uczniów.

Etap drugi i trzeci poprzedzone są kursami przygotowującymi, co stanowi wartość już samą w sobie.

 

Każdy uczestnik oraz nauczyciel otrzyma certyfikat, na laureatów czekają dyplomy oraz półroczny kurs Assembly/Python/C++.

 

Aby uczniowie mogli wystartować w konkursie konieczna jest rejestracja nauczyciela z Państwa szkoły na platformie (rejestracja nauczyciela) oraz zebranie informacji od rodziców, potrzebnych do założenia konta ucznia oraz rodzica (formularz dla rodzica). Rodzice mogą również samodzielnie zarejestrować ucznia. 

Tutaj dokładne informacje na temat rejestracja uczestnika (ucznia) przez nauczyciela: https://instalogik.pl/?page=custom&content=instrukcja_zglaszania_uczestnikow

Pozostałe informacje na temat rejestracji: https://instalogik.pl/?page=custom&content=rejestracja_2023