Laptopy dla czwartoklasistówJuż wkrótce wszyscy czwartoklasiści otrzymają laptopy w ramach programu 'Laptop dla ucznia'. Jest to program rządowy, który ma na celu wyrównanie szans dzieci i młodzieży w ich rozwoju. Zakłada on, że każdy uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej otrzyma do końca roku bezpłatny laptop.

 

 

 

 

 

 

Laptop dla ucznia to kolejny element programu cyfryzacji Polski. Już ponad 90 procent szkół ma dostęp do szybkiego łącza dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Stale rozwijany jest dostęp do bezpłatnych zasobów edukacyjnych zgromadzonych na platformie edukacyjnej OSE IT Szkoła oraz programów edukacyjnych i informacyjnych pomagających nabyć niezbędne kompetencje cyfrowe.

Zgodnie z obowiązującą podstawą programową z laptopów, które otrzymają uczniowie będzie można korzystać na wszystkich lekcjach, nie tylko informatyki. Laptopy będą własnością rodziców uczniów, a ich przekazanie będzie następować na podstawie umowy zawartej przez organ prowadzący lub szkołę z rodzicem ucznia.

 

Szczegóły projektu zamieszczono na stronie laptopdlaucznia.gov.pl. Pod tym adresem znajdują się także odnośniki umożliwiające pobranie darmowego, bezpiecznego oprogramowania do nauki i rozwijania zainteresowań młodych ludzi.
 
Działa już infolinia, z której mogą korzystać rodzice i nauczyciele, tam uzyskają odpowiedzi na pytania w związku z programem „Laptop dla ucznia”. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 18:00. Numer telefonu: 22 182 22 88.